Mantar Üretim Tesisleri

 

Mantar Tesis ve Otomasyonu


Mantar yetiştiriciliği uzmanlık gerektiren ve tıpkı bir endüstiyel fabrika gibi üretim prosesleri olan özel bir alandır. Ülkemizde ve Dünya da mantar ürünleri gıda bakımından değerlendirildiğinde özellikle dünya mutfağı açısından vazgeçilmez bir gıda ürünüdür. Öte yandan tıbbi amaçlı mantar yetiştiriciliği de son zamanlarda ayrı bir önem kazanmış ve bu bağlamda yatırımlar yapılmaktadır. Ancak üretimi ve tesisin karlılığı doğru planlanan bir tesisin iyi bir yönetimi ile doğru orantılıdır.

En iyi Mantar Yetiştirme Ortamı!


Etha ; Kompost hazırlığından mantar misellerinden üretime kadar olan tüm süreç ve evreleri en iyi şekilde kontrol etmekte ve bunun için gerekli ortam koşullarını yerine getirmektedir. Bu amaçla özellikle fermantasyon aşamasından başlayarak ürün hasadına kadar olan her süreç için ayrı özel bir yazılım ve donanıma sahip olan Etha sistemi; güvenilir ve uzaktan izlenebilir sistemleriyle mantar tesis ve otomasyonunda doğru bir çözüm ortağınızdır.

Kullanıcı Dostu Arayüz!


Etha Mantar sistemi kullanıcı dostu arayüzü sayesinde son kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Söz konusu olan kontrol parametreleri ve ölçümler kontrol ekranında geniş ve açıkça gösterilmektedir.

Minimum Maliyet Maksimum Kalite ve Ürün!


Etha; yaklaşık 500m² üretim alanından başlayarak 7.000 m² alan da üretim yapan farklı büyüklüklerde kurmuş olduğu tesisler mevcuttur. Etha Mühendislik tarafından yapılan her işte olduğu gibi Mantar tesisinde de müşterinin tam memnuniyeti, teknik destek ve servis son derece önemlidir. Bizler Etha Mühendislik olarak kurulum aşamasında ilk yatırım maliyetini azaltmak, kalite iyileştirme ve tesisin sabit giderlerin minimum üretim maliyetini sağlayacak yarının mantar tesislerini tasarlamakta ve kurmaktayız. Etha Mühendislik; Mantarcılık sektöründe sahip olduğu know-how ve yetiştiricilik danışmanlığı sayesinde sektörde lider bir konumdadır…