AR-GE Seraları

Etha Mühendislik; gerek kamu kurum ve kuruluşları gerekse özel teşebbüslerin tohum, çeşit, hastalık ıslahı veya fidan ve repikaj amaçlı küçük çaptaki seralar ile karantina seralarının anahtar teslim kurulumunu, üstün yazılım ve donanımlarıyla gerektiğinde de özel çözümleriyle gerçekleştirmektedir.

İklim yönetiminin etkinliği ve doğruluğu araştırma ve geliştirme seralarında çok daha önemlidir. Proseste Sıcaklıklardaki küçük sapmalar, RH ve VPD ölçüm değerleri üretimde ciddi kayıplara neden olabilmenin yanı sıra yapılan sezonluk yada uzun yılların getirdiği arge çalışmasının bir anda başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

ETHA sistemi, sizi ortam ve kök bölgesi sıcaklıkları, nem, VPD, ışık seviyeleri, CO2 konsantrasyonları ve alt tabaka neminin mükemmel dengesini oluşturmanıza olanak sağlayarak ortamınızı tam kontrol altında tutmanızı sağlar. Son teknoloji sensörler ve akıllı ekipman kontrol stratejileri, başarılı köklendirme, tohum çimlenmesi ve genç bitki gelişimi için mükemmel şartlar yaratmaktadır.

ETHA Sisteminin, arge seranızı yönetmek için sizlere sunduğu başlıca özellikler şunlardır:

Gelişmiş Mistleme Uygulamaları


Etha sistemi ile bitki köklendirme çalışmalarınızda mükemmel sis stratejisi oluşturabilir, kök bölgesinde fazla doygunluk ile oksijensiz koşulları ve iyi bir kallus dokusu oluşumunu sağlayabilirsiniz. Mistleme sistemi özetle; zaman veya sensör geri bildiriminin yanı sıra ışık ve sıcaklık gibi zamana dayalı tahmini modellere dayanmanın yanı sıra şahit yada yapay yaprak dokusu modellemesinden yola çıkarak en iyi şekilde kontrol edilmektedir.

Kök bölgesi Sıcaklık İzleme & Kontrol


Arge seranıza uygun olarak seçilmiş ve tasarlanmış kök ısıtma sistemi için, kritik kök bölgesindeki alt tabaka sıcaklıklarını izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.