Fide Seraları ve Bitki Çoğaltma

İklim yönetiminin etkinliği ve doğruluğu bitki çoğaltma seralarında çok daha önemlidir. Sıcaklıklardaki küçük sapmalar, RH ve VPD ölçüm değerleri üretimde ciddi kayıplara neden olabilmektedir.

ETHA sistemi, sizi ortam ve kök bölgesi sıcaklıkları, nem, VPD, ışık seviyeleri, CO2 konsantrasyonları ve alt tabaka neminin mükemmel dengesini oluşturmanıza olanak sağlayarak ortamınızı tam kontrol altında tutmanızı sağlar. Son teknoloji sensörler ve akıllı ekipman kontrol stratejileri, başarılı köklendirme, tohum çimlenmesi ve genç bitki gelişimi için mükemmel şartlar yaratmaktadır.

ETHA Sisteminin, çoğaltma ortamlarınızı yönetmek için sizlere sunduğu başlıca özellikler şunlardır:

 

Gelişmiş Mistleme Uygulamaları


Etha sistemi ile bitki köklendirme çalışmalarınızda mükemmel sis stratejisi oluşturabilir, kök bölgesinde fazla doygunluk ile oksijensiz koşulları ve iyi bir kallus dokusu oluşumunu sağlayabilirsiniz. Mistleme sistemi özetle; zaman veya sensör geri bildiriminin yanı sıra ışık ve sıcaklık gibi zamana dayalı tahmini modellere dayanabilmektedir.

 

Kök bölgesi Sıcaklık İzleme & Kontrol


İşletmenize uygun olarak seçilmiş ve tasarlanmış kök ısıtma sistemi için, kritik kök bölgesindeki alt tabaka sıcaklıklarını izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.

 

Hassas İklim İzleme


Gelişmiş kullanıcı dostu arayüzü sayesinde ışık, Sıcaklık, Nem, VPD, PAR ve CO2 gibi ölçüm değerlerini hem anlık hem de geçmişe dönük olarak izlerken, geçmişe dönük kayıtlar üzerinden üretim stratejileri belirleyebilirsiniz.

 

Nem sensörleri


ETHA Sistemi; kök bölgesinde su ve oksijenin mükemmel dengesini sağlamak amacıyla toprak nem içeriğini ve bitki su durumunu izlemek için çeşitli yöntemler sunmaktadır.

 

Işık ve fotoperiyod…


Yüksek verim elde edebilmek amacıyla, düşük ışık koşullarında üretim için tam bir kontrolün olması zorunlu olmaktadır. Bu amaçla ETHA Sisteminde yapay aydınlatma, zaman, ortam koşulları veya DLI( Günlük Işık İntegrali) gibi parametrelere  göre çalışabilmektedir.

 

Perde…


Gölge ve termal perde kontrolü sera içerisinde sıcaklık, ışık ve nem düzeylerini yönetirken enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olmaktadır. ETHA; ışık, zaman, sıcaklık veya diğer ölçülebilir parametrelere dayalı çeşitli dış koşulların üstesinden gelebilmek amacıyla farklı perde serme ve toplama stratejileri sunar. Perde kontrol işlemi ısıtma, havalandırma, kar yükü koruması ve aydınlatma gibi diğer faaliyetlerle entegredir.

 

Gelişmiş sulama…


ETHA Sistemi; Değişen yöntemlerinize uyacak şekilde damla, boom, yağmurlama ve alt sulama kontrol seçenekleri sunar. Her biri üretiminin her aşamasında alt tabaka yönetimi için benzeri görülmemiş bir operatör kontrolü ve ince ayar düzenlemeleri sunar. Sulama suyu sıcaklıkları yöneltilebilir ve drenaj su kullanımı için kontrol stratejileri sunar.